Meisjesuniform uit 1911

De ENMGV, de Eerste Nederlandsche Meisjes Gezellen Vereeniging

Uniform ENMGV, Den Haag, 1911 Witte of blauwe blouse, blauwe rok, hemelsblauwe das of halsdoek, Gordel met beursje, Witte ransel met een blauw kruis. Een lichten stok bij wandelingen; een wandelstok bij 't zich begeven naar bijeenkomsten. Schouderlint met de kleuren hunner ronde op den linkerschouder. Voor den arbeid binnenshuis en op de straat de kleuren der strik aan hun wandelstok en bij wandelingen zonder strik. meisjesuniform01Breeden matrozenhoed met de kleuren hunner ronde. Hlandschoenen met kappen. Dezen zijn verplichtend voor alle werk buitenshuis, behalve bij kampeeren. Op de linkerborst dragen zij, op een rond lapje laken, de geborduurde. bloem hunner orde,. Elke ronde heeft een eigen vlag: een driehoek met de bloem harer ronde. De vlag der MGV draagt op een witten ondergrond een lichtblauw schild, omgeven door een gouden schakel. In rondschrift de spreuk "Volhardt en Waakt" en in het midden een madeliefje met witte blaadjes en gouden hart. De leidsters dragen witte strikken. De 2e leidster twee strepen; de 1e rondeleidster één streep op de linkermouw. De hoofdleidsters dragen geen strikken, doch een witte knoop met goud kruis als kenteeken,

De meisjes-gezellen worden verdeeld in:
A - Jongeren, B - 2e klasse M.G.,C - 1e klasse M.G.
Jongeren: Kenteeken, een broche in de vorm van een madeliefje.
2e klasse: een lichtblauw lapje laken als schild, los genaaid op de linkermanchet, Op dat schildje een madeliefje, witte blaadjes met gouden hartje.
1e klasse: idem, rond het schild een gouden schakelketting met rondschrift "Volhardt en Waakt".

Extra kenteekenen
# Wit kruis op rooden band (Ambulance, Nurse, Wasch, Verplegen, Koken).
# Groen en oranje schouderkoord voor Fietsen, Administratie.
# Orde van de Zilveren Burcht (alle l 8 vaardigheden).
# Reddingsring in de vorm van een schakel.

Verdienste teekenen:
Een gouden ringetje om de slip harer halsdoek voor een groote daad.

Tot zover de tekst uit 1911.

Scouting Nederland Museum

Adres

Scoutingmuseum Baarn
Amsterdamsestraatweg 51
3744 MA Baarn

Openingstijden

Het museum is tot 1 maart 2021 gesloten.

Voor groepen is het wel mogelijk een afspraak voor een bezoek te maken, wel afhankelijk van de coronamaatregelen.

Bel hiervoor met ons bestuurslid Derk Tholen, tel. nr. 030-6371915.

Elke zaterdagmiddag vanaf 1 maart tot 1 november van 14.00 tot 16.00 uur.
In de maanden juli en augustus ook elke woensdagmiddag van 14.00-16.00 uur.

IBAN: NL40RABO 0130025410
BIC: RABONL2U

 

Algemene informatie:

Ons secretariaat is te bereiken op tel. nr.: 06-23098976 en via e-mail: museumbaarn@scouting.nl

Volg ons ook via Facebook.

Mail ons als u vragen heeft of als u spulletjes heeft die u kwijt wilt. Wij komen ze graag bij u ophalen!